Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Yakıt Tankı
İletişim İçin 7/24 Tel : 0(541) 409 27 11

Yakıt Tankı Fiyatları

Yakıt Tankı Fiyatları

Yakıt Tankı Fiyatları

Yakıt tankları, yer altı ve yer üstü yakıt tankı olarak iki gruba ayrılır. İçindeki yakıtın hacmine göre standartlara uygun olarak hesapları yapılıp gövde ve cidar kalınlıkları belirlenir. Yapılan tankın sızdırmazlık testi yapılarak oluşturulan raporun bir müshası müşteriye verilir.

Yakıt tankı fiyatları tank tipine, malzeme cinisine ve boyutuna göre değişkenlik göstermektedir. Yakıt tankları yer üstü, yer altı, tek cidarlı, çift cidarlı, ısıtıcılı, dik tip, paket tip ve izolasyonlu olarak değişebilmektedir.

Yer altı yakıt tankı

Beton havuzuna yakıt tankının yerleştirilmesiyle oluşur. Tek ve çift cidarlı olarak imal edilip dış kaplaması epoksi veya zift kaplama olabilmektedir.

Yer üstü yakıt tankı

Yer sıkıntısı olmayan, genellikle mobil yakıt istasyonlarında tercih edilen tank tipleridir. Zeminine beton kaide yapılmak üzere tank bu kaide üzerine yerleştirilir ve tankın çevresi tel çit ile çevrelenir. Yer üstü tanklarıda tek ve çift cidarlı olarak imal edilip dış kaplamaları şarta göre epoksi veya zift kaplama yapılabilmektedir.

Tek cidarlı yakıt tankı

Tankın dış yüzeyini oluşturan sac bölmeye cidar denir. Bu bölme tek katmandan oluşuyorsa tek cidarlı olarak adlandırılır.

Çift cidarlı yakıt tankı

Yukarda tanımlandığı gibi yakıt tankı çift katmandan oluşmuşsa çift cidarlı olarak adlandırılır.

Isıtıcı yakıt tankı

Bu tür yakıt tankları yakıtın donma riskinin olduğu bölgelerde donmayı engellemek ve yakıtın yanma ve akışkanlığını arttırmak için kullanılır.

Dik tip yakıt tankları

Bu tip yakıt tankı tipleri alanın dar olduğu yerlerde kullanılır. Bu tür tankların kurulduğu yerlerde beton kaide mutlaka güçşemdirilmiş olmalıdır.

Piyasada birçok yakıt tankı türü bulunmaktadır. Yakıt tankı fiyatları tankın tipine, markasına ve boyutuna göre değişkenlik gösterdiği için kendinize uygun yakıt tankını ve fiyatını belirlemek üzere bizimle iletişime geçebilirsiniz.

17 Şubat 2021
Yakıt Tankı Fiyatları için yorumlar kapalı
2.022 kez görüntülendi