Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Yakıt Tankı
İletişim İçin 7/24 Tel : 0(541) 409 27 11

ÇİFT CİDARLI YAKIT TANKI

ÇİFT CİDARLI YAKIT TANKI

Çift cidarlı yakıt tankları gövde üzerine ikinci bir gövde yapılarak üretilen yakıt tanklarıdır. Bu tanklar ana gövdede herhangi bir kaçak oluştuğunda dış cidara montajlanan kaçak uyarı sistemi sayesinde oluşan kaçak hemen algılanabilmektedir, bu sayede hem yakıt kaçağı çevreye zarar vermeden tespit edilmiş olur hem de kaçaktan doğacak zarar minimuma indirilmiş olur.  Bu tanklar genelde yeraltı tankı olarak kullanılır ve kullanım alanı akaryakıt tesisleridir.

Yakıt Tankları Yeraltı / Yerüstü yakıt tankı olarak iki grupta değerlendirilir ve içindeki akışkanın hacmine göre standartlara göre hesapları yapılarak gövde ve cidar kalınlıkları belirlenir. Yapılan yakıt tanklarının sızdırmazlık kontrolleri Hidrostatik test yapılarak sağlanır ve tutulan raporun bir nüshası da müşteriye gönderilir.

Yerüstü yakıt tankları Isı merkezi yakıt ihtiyaçları – Araç yakıt ihtiyaçları gibi durumlarda yakıt ve yağın yerüstü koşullarda depolanmasını sağlamak için kullanılan tanklardır. TS EN 12285 – 2 standardına uygun olarak üretmekte olduğumuz tanklar Tek ve Çift cifarlı olarak üretilmektedir.

1.000 lt ve 100.000 lt arasında üretilen ve sıvı akaryakıt depo lama amaçlı kullanılan yer üstü akaryakıt tankı, yeraltı akaryakıt tankları ısıtıcısız olarak yakıtın çeşidine göre üretilmektedir. TS EN 12285 TS 712 standartlarında üretilen tanklar ST37 sacdan ve kaynaklı olarak üretilmektedir. İsteğe göre izoleli ve izolesiz tüketiciye sunulmaktadır.

İsteğe göre izoleli ve izolesiz olarak üretimi yapılan tanklarımıza ısıtıcı bağlanabilmektedir.

Yeraltı ve Yerüstü yakıt tanklarında kullanılacak malzeme ebat ve kalınlıklar TS EN 12885 standardında yer alan tabloda belirtilmiştir.

 

 

27 Ağustos 2018
4.766 kez görüntülendi