Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Yakıt Tankı
İletişim İçin 7/24 Tel : 0(541) 409 27 11

JENERATÖR YAKIT TANKI

JENERATÖR YAKIT TANKI

Jeneratörlerde bulunan yakıt tanklarının yeterli gelmediği durumlarda yapılan yedek yakıt tanıklarıdır. Bu tip yakıt tankları jeneratörün kesintisiz kullanılması gereken yerlerde jeneratör odasına yakın bir yere yapılmış ve jeneratör yakıt tankını besleyen tanklardır ve sıklıkla bir otomasyon paneli üzerinden kumanda edilen yakıt seviyesi düştüğünde otomatik olarak seviyeyi ayarlayan sistem ile kullanılır.

Jeneratör yakıt tankları yerüstü ve isteğe göre izoleli olarak üretilmektedir.

Yakıt Tankları Yeraltı / Yerüstü yakıt tankı olarak iki grupta değerlendirilir ve içindeki akışkanın hacmine göre standartlara göre hesapları yapılarak gövde ve cidar kalınlıkları belirlenir. Yapılan yakıt tanklarının sızdırmazlık kontrolleri Hidrostatik test yapılarak sağlanır ve tutulan raporun bir nüshası da müşteriye gönderilir.

Yerüstü yakıt tankları Isı merkezi yakıt ihtiyaçları – Araç yakıt ihtiyaçları gibi durumlarda yakıt ve yağın yerüstü koşullarda depolanmasını sağlamak için kullanılan tanklardır. TS EN 12285 – 2 standardına uygun olarak üretmekte olduğumuz tanklar Tek ve Çift cifarlı olarak üretilmektedir.

1.000 lt ve 100.000 lt arasında üretilen ve sıvı akaryakıt depo lama amaçlı kullanılan yer üstü akaryakıt tankı, yeraltı akaryakıt tankları ısıtıcısız olarak yakıtın çeşidine göre üretilmektedir. TS EN 12285 TS 712 standartlarında üretilen tanklar ST37 sacdan ve kaynaklı olarak üretilmektedir. İsteğe göre izoleli ve izolesiz tüketiciye sunulmaktadır.

İsteğe göre izoleli ve izolesiz olarak üretimi yapılan tanklarımıza ısıtıcı bağlanabilmektedir.

jeneratör yakıt tankları isteğe göre jeneratör yakıt haznesi yakıt seviyesi düştüğünde yapmış olduğumuz yedek yakıt tankından otomatik besleme yapılarak dolum sağlanabilir. Bu sistemler bir otomasyon sistemi yardımıyla yapılabildiği gibi yakıt tankı manüel olarak ta doldurulabilir.

Yeraltı ve Yerüstü yakıt tanklarında kullanılacak malzeme ebat ve kalınlıklar TS EN 12885 standardında yer alan tabloda belirtilmiştir.

27 Ağustos 2018
JENERATÖR YAKIT TANKI için yorumlar kapalı
5.885 kez görüntülendi