Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Yakıt Tankı
İletişim İçin 7/24 Tel : 0(541) 409 27 11

Yakıt Tankı Seçimi

Yakıt Tankı Seçimi

Yakıt Tankı Seçimi

Donatılmış yakıt tankları pek çok şekil ve boyutta olabilir, ancak düşünmeniz gereken bir diğer önemli kriter de neyden yapıldıklarıdır. Bu malzeme çelik veya plastik olabilir ve seçiminizde büyük ölçüde ihtiyaçlarınıza bağlıdır.

Öyleyse, iki malzeme arasındaki temel farklar nelerdir? Tahmin edebileceğiniz gibi, her ikisinin de diğerine göre çeşitli avantajları var, bu yüzden karar vermenize yardımcı olmak için, bunların her birine daha ayrıntılı olarak bakacağız.

Çelik Yakıt Tankları: Avantajlar

1 – Dayanıklı

Çelik, aşırı hava koşullarına karşı daha dayanıklıdır ve kaza sonucu daha fazla hasara dayanabilir. Ayrıca çok daha dayanıklı olduğu için plastiğe göre daha uzun kullanım ömrü sunar.

2 – Güvenlik

Petrol hırsızlığındaki son artışla birlikte, güvenlik söz konusu olduğunda çelik yakıt tankları daha iyi bir seçenektir. Bunun nedeni, çeliğin daha güçlü bir malzeme olması ve hırsızların petrolü sifonlamasını zorlaştırmasıdır. Ayrıca daha ağır oldukları için çıkarılması daha zordur.

3 – Depolama

Çelik tanklar, plastik seçeneklerden çok daha fazla yakıt tutabildikleri için büyük işletmeler için daha iyi bir seçenektir. Bu, daha fazlasını toplu olarak satın alabileceğiniz için daha ucuz petrol fiyatlarından yararlanmanıza olanak tanır.

Plastik Yakıt Tankları: Avantajlar

1 – Daha hafif

Çelik yakıt tankları plastik muadillerinden çok daha ağırdır ve hırsızlara karşı avantajlı olsa da her zaman pratik değildir. Plastik yakıt tankları çok daha hafiftir ve manevra kabiliyetine sahiptir, bu da gerektiğinde taşınmasını kolaylaştırır.

2 – Pas

Çelikten farklı olarak plastik paslanmaz, bu nedenle plastik yakıt tankları zamanla tıkalı filtreler oluşturmaz. Ayrıca, bir çelik yakıt tankında olduğu gibi, onları taze ve passız tutmak için yeniden boyamaya da gerek yoktur.

3 – Esnek

Plastiğin doğası gereği, çoğu plastik yakıt tankı bütündür ve parçalanma olasılığı düşüktür. Ayrıca, hasar veya olumsuz hava koşullarında doğal şekillerini geri kazanabilirler ve bu da onları petrol sızıntısına daha az eğilimli hale getirir.

Satın almayı seçtiğiniz tank büyük ölçüde ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır. Bir işletmeniz varsa ve güvenlik konusunda daha fazla endişeliyseniz, çelik bir tank muhtemelen daha iyi bir seçenek olacaktır. Oysa oxandrolona comprar amazon nereye giderseniz gidin yanınızda götürebileceğiniz bir yakıt tankı arıyorsanız, o zaman plastik bir tank daha pratiktir.

27 Aralık 2020
Yakıt Tankı Seçimi için yorumlar kapalı
3.119 kez görüntülendi